Re: [bcn2004] Italyanlar aslen Türk mü ?

 

Burcin Aydogdu,  Tonyukuk Kagan ve Sayin Arkadaslar,

Hepinize selamlar. "Italyanlar aslen Türk mü? sorusuyla dolayli sekilde ilgili yeni bir yaziyi dün sizlerle paylastim. Umid ederim okumaya zamaniniz olmustur.   
http://groups.yahoo.com/group/Polat_Kaya/message/355
Yazinin Ingilizce olarak basligi "KIZIL ELMA" WAS THE ANCIENT NAME OF THE CITY OF "ROME" idi.  

Belli ki Italya yarimadasi oraya sonradan gelen, kendilerini "Hind-Avrupali" diye tanimlayan gezgincilerinin gelislerinden çok önce Turanli Tur/Türk halklarinin yerlesmis oldugu bir ülke idi. Italyaya sonradan gelip yerlesenlerin arasinda en çok Grekler ve kendileri gibi olan diger gezginciler vardi. Gerek Italyaya ve gerekse Avrupaya gerçek medeniyeti, dili, dini ve okumayi verenler ise bu eski Turanlilar olmustur. Ne varki yerli Turanli halkin içine sizan gezginciler ilkin Türkün adaletli davranisi ve korumasi altinda önce kendilerine ayak yeri edinmisler, zaman gelince de gerek kenti ve gerekse kent-devlet idaresini ellerine geçirp her seye sahip çikmislardir. Yenilenlere büyük baski tatbik edilmis ve adaletsizlik yerli Turanlilari yok olmaya götürmüstür. Iki yüzlülüg kavramini (tanri "JANUS", Türkçe "YANYÜZ" sözünden) bir tanri olarak gelistirip ona tapanlar kendilerine velinimet olmus Turanlilari zamani gelince kökünden yok etmislerdir. Yersizlikten ve gezgincilikten Avrupanin "yerlisi" haline gelenlerin gelistirdigi bu "iki yüzlülük" kültürü zamanimiza kadar devam ede gelmistir ve günümüzde de isler haldedir.    

Italyanin gerçek yerli halklari olan Turanlilarin, ki M. Ö. birinci bin yilda Etrüskler de bunlardan biriydi, Turanli kimlikleri, dilleri ve dinleri zorla ve/veya sinsice degistirilmek suretiyle, ve onlara "LATINCE" diye bilinen ve aslinda Türkçeden kirilarak yapilmis uyduruk bir dili yeniden tanitmakla, bu insanlar Türklükten uzaklastirilmislardir ve netice de bu günkü karmasik Italyaya kadar gelinmistir.  Her ne kadar yerli Turanlilarin adlari ve Tur/Türk kimlikleri degistirimis ve Türklükten uzaklastirilmis ise de, asil dilleri olan Türkçenin sözlerini ve deyimlerini hem Latincede ve hem de Italyancada, kirilmis halleriyle dahi kolayca bulabiliyoruz. Grekce gibi bu dillerin ikisi de Türkçeden yapilmis yapay dillerdir.  

Etrüsklerle ilgili DNA arastirmalari onlarin Türklerle olan irk baglantisini tesbit etmistir.  Ayni çalismalari diger "Italyalilar" için de yapmak gerekir. Yapilan analizler renklendirilmeden yapildigi takdirde "Italyalilarin" çogunun aslen Türk soylu olduklari gerçegi ortaya çikar görüsündeyim. ROMA adinin gerçek bir ad olmayisi, aslinin Türkçe KIZIL ELMA gibi bir ad olusu bu konuya ilgi gösterenlere pek çok anlam ifade etse gerek. 


Selam ve sevgilerle,

Polat Kaya
Burcin Aydogdu wrote:
 

Gazetenin manseti dikkat cekmek kaygisiyla sectigi belli.
   
  Zaten bildigim kadariyla "italyan" bir millet adi degildi. Italya adi verilen yarimada'da yasayanlara verilen addir.
   
  Gercek manset Etrusklerin tipki Turkler, Macarlar gibi Turani bir kavim oldugu yonunde olmaliydi ama tabi ki onemli olan "adamin kopegi isirmasi"
   
  Haberin altindaki yorumlarda Etrusklerin Romalilar tarafindan ortadan kaldirilmis (soykirim, asimilasyon) oldugu belirtiliyor ama sanirim belirtilmesi gereken bir sey de Roma'nin da aslen bir Etrusk sehri oldugu ve o sehirde cikan ayaklanma ile Etrusk yonetim dusurulduktan sonra Roma'nin tarih sahnesine cikmasidir. Daha sonra komsu Etrusk sehirlerini de yok edince Roma Roma olmustur.
   
  Yani Italya'nin yerlileri medeniyeti Turani bir kavim olan Etrusklerden ogrendikten sonra onlari isgal ve asimilasyon yoluyla eritmislerdir. Tipki bugunku Bulgaristan'in temelinin Turkce konusan Bulgarlara dayandigi halde simdi hepsinin yerli unsur olan slavlara donusmus olmasi gibi.
   
  Saygilar
   
  Burcin Aydogdu
  
 
Tonyukuk Kagan <tonyukuk_kagan@...> wrote:
          Polat abi,
 
Dikkat ederseniz Toscana üniversitesinde yapılan araştırmalar İtalyanların genleriyle değil Etrükslerin genleriyle ilgilidir. Ben yanlızca gazete başlığını konu başlığına taşıdım. Tabii ki bu İtalyanlarla Türkler arasında bir gen akrabalığının olmadığı anlamına gelmiyor. Örneğin Bulgar kağanı Kubrat hanın oğlu Alzeco (Alçak) kendine bağlı birliklerle İtalya'nın kuzeyine yerleşiyor. Bugün dahi İtalya'da Bulgar adıyla bir topluluk vardır vb. Bulgar mevzuu Türklerle İtalyanlar arasında gen akrabalığını tesis edecek noktalardan yanlızca biri. Kısacası Türklerin İtalyanlarla tarihin pek çok döneminde kar&
amp;
amp;
amp;
yacute;şıp kaynaştığı aşikar bir gerçek.
 
 
Selamlar ve saygılar
 
 
Polat Kaya <tntr@...> wrote:
Tonyukuk Kagan,
 
Merhaba. Bu sorun çok önemli. Evet Italyanlar Türklükten 
uzaklastirilmis Altayli bir grup. Romalilar zamaninda ve 
Hiristiyanligin Avrupaya yayilmasini saglamak için, Avrupanin aslen 
Turanli ve Türkçe konusan en eski yerli halklari hem soykirima 
ugratilmis, ve hem de geride kalanlara, hayatlarini kaybetme korkusu 
ile, dili, dini ve adlari degistirilmek suretiyle, Türk kimlikleri 
kendilerine unutturulmustur görüsündeyim. Etrüskler, Saka Türkleri ve 
Pelasgian diye bilen "BALIKCI" (denizci) Türkler, "simdiki Avrupalidan 
önce" Avrupada yasayan Turanli insanlardi. Onlar hep yok edilmisler ve 
bambaska adlar ile dünyaya tanitilmislardir. Derler ki Avrupada bes 
milyonu askin kadin ve erkek "cadi" suçlamasi ile yakilip 
öldürülmüslerdir. Bu öldürülenler her halde "Avrupalilarin" kendi 
kadinlari ve erkekleri degildiler. Çok olasilikla onlar binlerce 
seneden beri Avrupayi kendilerine vatan edinmis, eski Turan dinine 
inanan Turanlilar idiler. Bu tarihcilerin üzerinde düsünmeleri gereken 
çok önemli bir husus. Bu konuda ayrintili bir yaziyi gruba 
gönderebilecegimi ümid ediyorum. Kal saglikla.
 
Selam ve sevgi ile,
 
Polat Kaya