Re: [baldakituzum] Re: [MADDENIN SAKIMI KANUNU.. : Osman Cataloluk Beye yanit: 3

Dr. Osman Cataloluk Bey,
 
 
3. Dediniz ki:
 
"Bunun da TÜRKÇE İLE VE MÜRKÇE İLE YAKIN UZAK
ALAKASI DA YOKTUR!! GÜLÜNÇ OLMAYALIM." 
 
 
Polat Kaya:  Öncelikle dilinizin pek çirkin ve berbat oldugunu belirtmeliyim. Dr. Osman'dan daha düzgün bir dil beklenirdi. Onbir satirlik iletinizde verdiginiz ifadelerden edinilen intiba, GÜLÜNÇ görünen ve hem de okuduklarini anlamada zorluk çeken birisi varsa o da sizsiniz. Bu tartişma pek çok okuyucunun gözü önünde olmaktadir. Kimin "gülünç" olduguna okuyucularin kendileri karar vereceklerdir. 
 
Türkçe Gün-Tanri, Ay-Tanri ve Gök-Tanri kavrami içinde geliştirilmiş çok eşsiz bir dildir. TUR/TÜRK/OGUZ dili olan Türkçe, Türklerin binlerce sene öncesinden geliştirmiş olduklari Gök-Tanri dini kavraminda beyin gücü ile ürettikleri çok yaygin bir medeniyetin, kainat ve hayat anlayişinin dillendirilmiş halidir. O eşsiz bir medeniyetin temsilcisidir ve de Türk dünyasina aittir. Bu muhteşem dili, "yapacaz", "Türkçe, mürkçe" gibi düzensiz sözler kullanarak, kendi ifadenizle, "BERBAT" bir şekilde konuşan da yine sizsiniz. Bizlere vermek istediginiz ögütten biraz da kendinize vermeniz çok yerinde olacaktir. 
 
Bunu böylece belirttikten sonra, bilginiz için şunu da belirtmek isterim ki söylediklerimin hiç birinde "GÜLÜNÇ OLMA" yahut "GÜLÜNÇ OLUNMA" hali de yoktur. Söylediklerimi binlerce insan ilgi ve heyacanla okumaktadir. Siz okudugunuzu anlamada zorluk çektiginizden kendinizi sikinti içinde buluyor ve "GüLÜNÇ OLDUGUMUZ" kuruntusuna kapiliyorsunuz. Bu sizin sorununuz. Şayet kendinize ve dilinize biraz güveniniz olsa bunlarin hiç birisi olmayacak. 
 
Size bu uyariyi yaptiktan sonra, kendime güvenerek ve hiçte "GÜLÜNÇ" hissetmeden tekrar ediyorum ki günümüzde konuşulan dillerin pek çogu Türkçeden bilinçli olarak yapilmiş dillerdir. Ortaya çikan diller Türkçeden farkli yapilarda geliştirildiginden, ki bu beklenir bir gelişmedir aksi takdirde Türkçe yine dünya dili olarak konuşulmuş olacakti, rahatlikla denebilir ki bu dillerin sayisiz sözcükleri Türkçeden kaçirilmiş sözcük ve kavram tanimlama sözlerinin kirilip yeniden dizilmesiyle elde edilmişlerdir. Bunu yapmiş olmalari onlarin yönünden çok akilli, mantikli ve hem de çok uçuz bir yöntemdir. Bunu siz göremiyorsaniz o sizin konulari enine boyuna düşünemediginizde
 
n olsa gerek. 
 
 
Burada çok açik bir sekilde dile getirdigim bu gerçekleri ben gördüm, araştirmasini senelerce yaptim ve şimdi sizlerle paylaşiyorum. Elbetteki bu bilgi sizin gibi düşünenlerin karşilaştigi bir "taş duvar" gibidir. Sizi aliştiklarinizin dogru olup veya olmadigini yeniden düşünmeye zorlar.  Bu eski alişkanliklar için kolay yutulur bir durum degildir. Bununla beraber, ben eminim ki bu "taş duvarin" getirdigi gerçek görülüp  alişilacaktir. Türk gençliginin bana körü körüne inanmasini istemem. Verdigim bilgilerin isiginda kendileri de ayni araştirmayi en azindan bir merak olarak deneyebilirler. O zaman göreceklerdir ki söylediklerimde zerre kadar hata yoktur. 
 
Geçmişi bu şekilde anladiktan sonra Türkçenin ne eski ve muhteşem bir dil oldugu, diger dillere kaynak bir "ana / ata" dil oldugu gerçegi ve de Tur/Türk/Oguz medeniyetinin ne eski ve dünyada yaygin medeniyet oldugu gerçegi tekrardan ögrenilmiş olacaktir ki benim de arzu ettigim budur. Tur/Türk/Oguz gençligi bu gerçegi gördügü zaman,  sizin gibi boynu büküklük içine girmiş olanlar basini dikeltip Türklügünden gurur duyacaktir.
 
 
Devami Yanit-4 de.
 
 
Selamlar, 
 
Polat Kaya
 
 
osman cataloluk wrote
 
 
ARKADAŞLAR HER ŞEYİ TÜRKÇE YAPACAZ DİYE DİLİ DE BERBAT
ETMEYİN!!
GEN kelimesi İngilizce bile değildir! Ve Aslı
GENE'dir. Bunun da TÜRKÇE İLE VE MÜRKÇE İLE YAKIN UZAK
ALAKASI DA YOKTUR!! GÜLÜNÇ OLMAYALIM. TÜRKÇE BİZİM
ASLIMIZDIR TAMAM AMA GAVURUN ASLI DEĞİLDİR! BUNU
SÖYLER İSENİZ KENDİNİZİ DE ÖTEKİLEŞTİRİYORSUNUZ
DEMEKTİR. M:KEMAL'İN BİRİLERİNİN KAYIĞINA BİNİP HER
ŞEYİN ASLI TÜRKÇEDİR DEDİKTEN SONRA BUNDAN JET HIZI
İLE GERİ DÖNÜP KAÇTIĞI DA VAKIA DIR ZİRA HER ŞEYİN
ASLI TÜRKÇE KESİNLİKLE DEĞİLDİR. O ZAMAN İLK DİLE GERİ
DÖNÜŞ YAPMAK LAZIMDIR Kİ BU TÜRKÇENİN SONUNU GETİRECEK
BİR YAHUDİ TEZİDİR!! DİKKAT!!! ZİRA İLK DİL ESKİ
ARAMİCENİN İLK HALİ OLARAK DÜNYADA BİLİNMEKTEDİR!!!
BİZ NE ARAMİYİZ NE DE ONUNLA KÖKENİMİZ VAR!!! BU
ZIRVALARDAN KURTULMAK LAZIMDIR!!!
BİR TARAFTAN TÜRKÇE İÇİN OSMANLICAYI BİLE BIRAKMAK
GEREKİR DİYENLER ŞİMDİ DAHA BERBAT UYDURMA KALIPLAR
İÇİNE SOKULMASIN UYANIN!!
Selam
dR.Osman