Re: [baldakituzum] Re: [MADDENIN SAKIMI KANUNU.. : Osman Cataloluk Beye yanit: 5

Dr. Osman Cataloluk Bey,
 
 
6. Dediniz ki:
 
M:KEMAL'İN BİRİLERİNİN KAYIĞINA BİNİP HER
ŞEYİN ASLI TÜRKÇEDİR DEDİKTEN SONRA BUNDAN JET HIZI
İLE GERİ DÖNÜP KAÇTIĞI DA VAKIA DIR ZİRA HER ŞEYİN
ASLI TÜRKÇE KESİNLİKLE DEĞİLDİR. 
 
 
Polat Kaya:  Osman bey bu ifadeniz yersiz ve haksiz bir "karalama" gayretidir. Bu şekilde düşüncesizce Mustafa Kemali karaladiginiz için sizi kiniyorum ve yaziklar olsun diyorum.  Bilmem ki siz kimin düdügünü çaliyorsunuz. Çaldiginiz düdükten çikan sesler bir "türkü" seslendirmesi olmaktan çok kulagi tirmalayan gürültüden başka bir şey degil.
 
Mustafa Kemal'e, ki o geçmişi, hali ve gelecegi 360 derecelik bir görüş açisi içinde görebilen eşsiz bir ulu kişi idi, karalayici laf etmeniz kabul edilemez. Haddinizi pek çok aşmişsiniz. Neyi nasil söylediginizin farkinda degilsiniz. Biraz oturup nefes almanizi tavsiye ederim.  Gösterdiginiz bilgesizlik karşisinda, Mustafa Kemal'e tan etmeniz söyle dursun onun ayagina su dökmeye bile pek layik olabileceginizi sanmam. 
 
Üstelik Mustafa Kemal dediklerinden, sizin deyiminizle, "JET HIZIYLA GERI DÖNÜP KAÇAN" bir kişilige sahip olmadigini bütün dünya bilir. Türk dilinin eskiligi ve de enginligi konusunda Mustafa Kemal'in teşhir ettigi görüşler yüzde yüz dogrudur ve ne yazik ki siz bunu kavrayacak yetenekde olamamişsiniz. Sizin bu uygunsuz yorumunuz onun kimligine ve kişiligine gölge düşüremez. Bu ifadenizle, ancak kendinizi küçük düşürmüşsünüz. Oku atip kendinizi vurmuşsunuz!  Belli ki siz M. Kemal'in Türk dili konusunda dediklerini dahi henüz anlamiş degilsiniz. 
   
 
Ayrca, "ZİRA HER ŞEYİN ASLI TÜRKÇE KESİNLİKLE DEĞİLDİR" şeklindeki sözünüz de yanliştir.  Sizin bildiklerinizin tersine Türkçe Hint-Avrupa ve Sami dillerin ve olasilikla başkalarinin da türetilmesinde kaynak malzeme olarak kullanilmiştir. Bu durumda, Türkçe çok geniş bir alani kaplamaktadir. Bu gerçegi siz ve de dunya  bilmemektedir. Çünkü Türkçeyi hirsizlayanlar dil ve medeniyet hirsizligi yaptiklarini dünyaya ilan ve itiraf etmemişlerdir ve etmezler de! Böylece, elbette ki hirsiz çalip pazara satişa çikardigini  kendisine ait bir mal gibi satar. Nitekim de öyle yapmişlar ve bunda cok bas
 
arili olmuşlardir. Diger taraftan asil mal sahibi hirsizin sattigi malin kendisinden çalinmiş oldugunun farkinda bile degil. Şayet, mal (DIL) sahibi malini tanir ve kendisine ait oldugunu isbat ederse, hirsiz da suçunu itiraf etme durumunda kalabilir. 
 
Size, bu yanitlarimin başindan beri, Türkçenin başka dillere nasil kaynak malzemesi olarak yapilmiş oldugunu misalleriyle anlattim. Şimdiye kadar açikladiklarim gösteriyor ki Türkçe pek çok dillerin temelindedir. Siz yukaridaki ifadenizde "ZIRA HER ŞEYIN ASLI TÜRKÇE KESINLIKLE DEGILDIR" diyebiliyorsaniz, bu bir kelime oyunu arkasina saklandiginizdan dolayidir. Bu ifadenize karşilik ben de diyorum ki pek çok dillerin asli Türkçeye dayanmaktadir.  
 
 
Devami Yanit-6 da.
 
 
Selamlar,
 
Polat Kaya
 
 
osman cataloluk wrote
 
 
ARKADAŞLAR HER ŞEYİ TÜRKÇE YAPACAZ DİYE DİLİ DE BERBAT
ETMEYİN!!
GEN kelimesi İngilizce bile değildir! Ve Aslı
GENE'dir. Bunun da TÜRKÇE İLE VE MÜRKÇE İLE YAKIN UZAK
ALAKASI DA YOKTUR!! GÜLÜNÇ OLMAYALIM. TÜRKÇE BİZİM
ASLIMIZDIR TAMAM AMA GAVURUN ASLI DEĞİLDİR! BUNU
SÖYLER İSENİZ KENDİNİZİ DE ÖTEKİLEŞTİRİYORSUNUZ
DEMEKTİR. M:KEMAL'İN BİRİLERİNİN KAYIĞINA BİNİP HER
ŞEYİN ASLI TÜRKÇEDİR DEDİKTEN SONRA BUNDAN JET HIZI
İLE GERİ DÖNÜP KAÇTIĞI DA VAKIA DIR ZİRA HER ŞEYİN
ASLI TÜRKÇE KESİNLİKLE DEĞİLDİR. O ZAMAN İLK DİLE GERİ
DÖNÜŞ YAPMAK LAZIMDIR Kİ BU TÜRKÇENİN SONUNU GETİRECEK
BİR YAHUDİ TEZİDİR!! DİKKAT!!! ZİRA İLK DİL ESKİ
ARAMİCENİN İLK HALİ OLARAK DÜNYADA BİLİNMEKTEDİR!!!
BİZ NE ARAMİYİZ NE DE ONUNLA KÖKENİMİZ VAR!!! BU
ZIRVALARDAN KURTULMAK LAZIMDIR!!!
BİR TARAFTAN TÜRKÇE İÇİN OSMANLICAYI BİLE BIRAKMAK
GEREKİR DİYENLER ŞİMDİ DAHA BERBAT UYDURMA KALIPLAR
İÇİNE SOKULMASIN UYANIN!!
Selam
dR.Osman