Re: [baldakituzum] Re: [MADDENIN SAKIMI KANUNU.. : Osman Cataloluk Beye yanit: 7

Dr. Osman Cataloluk Bey,
 
 
8. Dediniz ki:
 
 
ZİRA İLK DİL ESKİ ARAMİCENİN İLK HALİ OLARAK DÜNYADA BİLİNMEKTEDİR!!!
 
 
Polat Kaya:  Dünyada bilinen her şeyin gerçek oldugunu saniyorsaniz çok yaniliyorsunuz.  Bunu söyleyenlerin dogruyu söyledikleri neticesine hangi gerekce ile ve nasil vardiniz?  Kim demiş dünyanin ilk dilinin ARAMAIC oldugunu? Elin oglu kendini üste çikarmak için bir sürü masal uydurup dünyaya satmiş. Siz de bu içi boş masallar salatasini alip benimsemişsiniz. Elbetteki kusur masallari uyduranda degil, o safsatalara saf saf inanan milyonlarda.
 
Bakin size bilmediginiz bir seyi söyleyeyim. "ARAMAIC" adi ile bilinenler aslinda bu adi Türkçe "ARAMACI" sözünden kaçirmişlardir. Bu Türkçe sözcük "gezginci" anlaminda olup bu ad ile bilinenlerin "ÇINGENE" yahut "ARAYANLAR" oldugunun tanimidir. ARAM sözcügü Türkçe "ARAMA" sözünün yozlastirilmiş halidir ve yine o ad ile bilinenlerin aslinda eski çaglarin "gezgincisi", "çingenesi" olduklarini tanimlar. ARAMAIC adinin başka bir şekli de Türkçe "HARAMI" sözcügüdür ki onun anlami da "eskiya, yol basan, arka isiran" anlamindadir. Ayrica kendinizin de dedigi gibi, ARAMICE bir "dile" verilen addir ki Türkçe "HARAMICE" yahut "ARAMCA" sözüdür. Adin hem kendisi ve hem de sonuna gelen ekler Türkçe eklerdir. Siz olasilikla bu gerçegi bilmiyorsunuz. Bilm
ediginiz için de çok usta kandirici olan bu gezgincilerin sözüne hemen deger verip hem inaniyorsunuz ve hem de o dilin avukatligini yapiyorsunuz. Diger taraftan, Türkçeye o degeri verir görünmüyorsunuz.  
 
Bilginiz için belirteyim ki dünyanin ilk dili ARAMAIÇE degildir. Bu durum "ARAMICE" (ARAMAIC, ARAMACI, HARAMICE) adlarindan da bellidir.  Sayet dünyanin ilk dili olmaya namzet bir dil varsa o da TÜRKÇEDIR. Dünya dillerinin temel ana/ata dili Türkçedir. Bundan hiç şüpheniz olmasin. Bunu Polat Kaya degil de yabanci adli birisi söylemiş olsaydi, eminim ki ona hemen inanirdiniz. Ne varki bu gerçegi bir Türk söyleyince hemen şüpheci oluveriyorsunuz. Bu da sizin kendinize ve kendinizden olanlara güvensizliginizin neticesidir. Türkçe ile ilgili bu sözlerimi neden bu kadar güvence ile söyledigimi merak ederseniz, internette Polat Kaya arsivinde sakli binlerce sayfalik yazilarimi zahmet edip lütfen okuyunuz.  Ama şimdi yaptiginiz gibi degil, sabirla okuyarak, okuduklariniz 
üzerinde düsünerek ve söylenenleri anlayarak!  
 
 
Çok ilginçtir ki ARAMAIC sözü AMARICA adina çok benziyor. Avrupa kitasinin eski çaglardan beri olan Türklügünü temizledikten sonra, 1492  lerde "Amerika" kitalarina varan Avrupanin ARAMACILARI orada da yerli halklarin sonunu getirmegi başarmişlardi. Her nereye gitseler oradaki yerli medeniyetin sonunu getirmek, tarihten silip yok etmek bu Aramacilarda gizli bir töre haline gelmiş gibi. 
 
 
9. Dediniz ki:
 
 
BİZ NE ARAMİYİZ NE DE ONUNLA KÖKENİMİZ VAR!!! 
 
 
Polat Kaya:  Bu sözünüze yüzde yüz katiliyorum.  Yalniz, bu ifadenizi kullanmak için gerekceniz ne idi? Neden böyle bir konuşma yapmaya ihtiyaç duydunuz? Bu neticeye ne gibi bir "mantik" yolu kullanarak ve hangi sebepten ötürü vardiginizi henüz anlamiş degilim. Aramizda Türklerin "ARAMICE" oldugunu diyen şaşkinlar mi var yahut böyle bir imada bulunanlar mi var ki siz damdan-düşercesine böyle garip bir konuyu ortaya attiniz.  Başka bir deyişle, sözlerinizin hiç birinde "mantik" denen bir husus yok!  Bununla beraber denebilir ki onbir satirlik iletinizin yalniz bu satiri dogru söylemiş oldugunuz tek söz oluyor. 
 
 
Devami Yanit-8 de. 
 
 
Selamlar,
 
Polat Kaya
 
 
 
osman cataloluk wrote
 
 
ARKADAŞLAR HER ŞEYİ TÜRKÇE YAPACAZ DİYE DİLİ DE BERBAT
ETMEYİN!!
GEN kelimesi İngilizce bile değildir! Ve Aslı
GENE'dir. Bunun da TÜRKÇE İLE VE MÜRKÇE İLE YAKIN UZAK
ALAKASI DA YOKTUR!! GÜLÜNÇ OLMAYALIM. TÜRKÇE BİZİM
ASLIMIZDIR TAMAM AMA GAVURUN ASLI DEĞİLDİR! BUNU
SÖYLER İSENİZ KENDİNİZİ DE ÖTEKİLEŞTİRİYORSUNUZ
DEMEKTİR. M:KEMAL'İN BİRİLERİNİN KAYIĞINA BİNİP HER
ŞEYİN ASLI TÜRKÇEDİR DEDİKTEN SONRA BUNDAN JET HIZI
İLE GERİ DÖNÜP KAÇTIĞI DA VAKIA DIR ZİRA HER ŞEYİN
ASLI TÜRKÇE KESİNLİKLE DEĞİLDİR. O ZAMAN İLK DİLE GERİ
DÖNÜŞ YAPMAK LAZIMDIR Kİ BU TÜRKÇENİN SONUNU GETİRECEK
BİR YAHUDİ TEZİDİR!! DİKKAT!!! ZİRA İLK DİL ESKİ
ARAMİCENİN İLK HALİ OLARAK DÜNYADA BİLİNMEKTEDİR!!!
BİZ NE ARAMİYİZ NE DE ONUNLA KÖKENİMİZ VAR!!! BU
ZIRVALARDAN KURTULMAK LAZIMDIR!!!
BİR TARAFTAN TÜRKÇE İÇİN OSMANLICAYI BİLE BIRAKMAK
GEREKİR DİYENLER ŞİMDİ DAHA BERBAT UYDURMA KALIPLAR
İÇİNE SOKULMASIN UYANIN!!
Selam
dR.Osman